top of page

Anahtar Ayrıntılar

1

KONUM

Dilek Yarımadası'nın altında ve Samos Adası'nın tam karşısında yer alan sahil beldesi.

2

GENEL BAKIŞ

Güzelçamlı, Dilek Yarımadası'na ev sahipliği yapan Türkiye'nin en önemli oksijen kaynaklarından biridir.

3

YAŞAM TARZI

Tertemiz havası ve huzurlu plajları ile dünyaca birçok ödüle sahip Güzelçamlı, eşsiz bir yaşam deneyimi sunuyor.

4

GAYRİMENKUL PAZARI

Şirin müstakil evler, bahçeli lüks villalar ve site içerisinde yer alan ikiz villalar Güzelçamlı'nın genelini oluşturur.

Genel Nitelikler

Dilek Yarımadası Milli Parkı, Yürüyerek Denize Gitmek, Ödüllü Plajlar ve Koylar, Samos Adası Manzarası, Zeus Mağarası, Bol Oksijen ve Temiz Hava, Yemyeşil Doğa Ortamı, Tekne Turları, Halk Pazarları, Bisiklet ve Yürüyüş Yolları, Bahçeli Müstakil Evler, Site İçerisinde Lüks Villalar

Güzelçamlı

Güzelçamlı

Konum

Dilek Yarımadası'nın altında ve Samos Adası'nın tam karşısında yer alan sahil beldesi.

Kuşadası Güzelçamlı Haritası
Ulaşım

Kuşadası Merkezi - Araba ile ortalama 25 dakika

Güzelçamlı Plajı - Yürüyerek ortalama 5 dakika

Milli Park - Araba ile ortalama 5 dakika

Zeus Mağarası - Araba ile ortalama 4 dakika

Yakın Semtler

Genel Bakış

Güzelçamlı, Dilek Yarımadası'na ev sahipliği yapan Türkiye'nin en önemli oksijen kaynaklarından biridir.

Güzelçamlı; Dilek Yarımadası boyuna uzanan, uçsuz bucaksız sıradağları ile çevrili ve yıllarca doğallığını korumuş Türkiye'nin en önemli tatil ve yaşam beldelerinden biridir. İnce kumlu, berrak bir denize sahip ve kilometrelerce uzanan sahip Güzelçamlı Plajı, toplam 6 mavi bayraklı koydan oluşan Milli Park ve Zeus Mağarası gibi doğal güzelliklerine ev sahipliği yapan Güzelçamlı; sadece yerleşmek için değil; herkesin atmosferini deneyimlemesi gereken bir yer.

Kuşadası Güzelçamlı Üstten Görünüm
Kuşadası Güzelçamlı Milli Park
Güzelçamlı Dilek Yarımadası

Yaşam Tarzı

Tertemiz havası ve huzurlu plajları ile dünyaca birçok ödüle sahip Güzelçamlı, eşsiz bir yaşam deneyimi sunuyor.

Güzelçamlı, zarifliğinin sürmesini sağlamak için hükümet tarafından korunan Dilek Yarımada Milli Parkı ile çevrili kilometrelerce hiç bozulmamış plajlara sahiptir. 27 kilometre uzunluğundaki kumlu plajları ve dışarı çıkmak istemeyeceğiniz kadar sakin, berrak ve ılık denizi ile birlikte Zeus mağarası maden sularında oldukça serin bir yüzme imkanı sunarken, Milli park bazı doğa harikalarına ev sahipliği yapmaktadır.

Kuşadası Güzelçamlı Plajı
Güzelçamlı Plajı'nda Köpek Gezdiren Bir Adam
Güzelçamlı Halk Pazarı

Güzelçamlı sahili boyunca denize bakan ve Milli Park'a kadar kilometrelerce uzanan yürüyüş ve bisiklet yolları, semtin hemen hemen her sokağında restoran, mağaza ve market bulunmaktadır. Güzelçamlı Plajı'nda sabah erken saatlerde rüzgar sörfçüleri, su kayakçıları ve Güzelçamlı Marina'da balık tutan insanlar ile karşılaşmanız muhtemel. Güzelçamlı semtinin belirli noktalarına kurulan halk pazarlarında organik ürünler temin edebilirsiniz. Sahil kenarında yer alan gece pazarı ise serin saatlerde alışverişi bir zevk haline getiriyor.

Kuşadası Güzelçamlı Yolu

Güzelçamlı; yılın birkaç haftası kafa dinlemek, her yaz tatilini ailecek değerlendirmek, yılın dört mevsimi dilediğiniz zaman yazlığınızda soluklanmak veya huzurlu bir emeklilik için Türkiye'de tercih edebileceğiniz bölgelerin başında geliyor. Güzelçamlı'yı çevreleyen Milli Park, flora ve faunasıyla Türkiye'nin en zengin doğallıklarından biridir ve ölçümlere göre çok temiz havası olduğu kanıtlanmış, astım hastalarının yaşam için tercih etmesi gereken bölgeler içerisinde dahi önerilmiştir.

Gayrimenkul Pazarı

Şirin müstakil evler, bahçeli lüks villalar ve site içerisinde yer alan ikiz villalar Güzelçamlı'nın genelini oluşturur.

Güzelçamlı bölgesine yerleşmeyi düşünüyorsanız, seçenekleriniz arasında daha çok müstakil evler, ikiz veya tek müstakil villalar yer alacaktır. Semtin büyük bir çoğunluğu 5 ila 20 yaşları arasındaki müstakil evlerden oluşsa da, yeni ve modern villaların sayısı da pazarda büyük yer kaplamaktadır.

Kuşadası Güzelçamlı'da Satılık Havuzlu Villa
Kuşadası Güzelçamlı'da Satılık Müstakil Evler
Güzelçamlı'da İki Katlı Beyaz Müstakil Ev

Güzelçamlı semti yazlık almak dışında yatırım olarak da son yıllarda en cazip bölgelerin başında gelmektedir. Her yıl artan emlak fiyatları, güçlü iç pazar ve Güzelçamlı'nın doğallığının yasalarla korunmasından dolayı birçok kişinin hayalini süsleyen bu bölgeye talep son yıllarda oldukça artmış durumdadır.

Diğer Semtleri Keşfedin
bottom of page